Sprawy bieżące

Powitanie nowego wozu bojowego OSP w Posiadałach

Opublikowano 21-09-2024

Dożynki parafialne 2024

Dzień 1 IX 2024 był w naszej parafii dziękczynnym świętem rolników. Gdy zbiory nasze już zabezpieczone w stodołach i spichlerzach, nadszedł czas by podziękować za nie dobremu Ojcu, który nas karmi. Bo choć to my pracujemy, a matka ziemia rodzi, to jednak Bóg wszystkiemu błogosławi. Bez jego przychylności i pieczy próżny wysiłek i trud. Dlatego wielbimy Go i głosimy Jego chwałę.

Ziemia plony już wydała,
Bóg nam dał błogosławieństwo,
Niech rozbrzmiewa Jego chwała,
W każdym czasie, w każdym miejscu.

Fotorelacja, dzięki uprzejmości Tomasza Augustyniaka, w dziale "galeria".

Opublikowano 03-09-2024

Koncert zespołu Klezmersi

Dnia 28 lipca 2024 o godzinie 19:00, w ramach V Jubileuszowego Spotkania Muzycznego w Kiczkach, u progu naszej świątyni gościliśmy muzyków, którzy potrafią zagrać wszystko. Zespół Klezmersi, bo o nim mowa, wystąpił w składzie: Robert Smoderek (klarnet), Damian Orłowski (skrzypce), Robert Kuśmierski (akordeon), Andrzej Owczynnikow (kontrabas), prezentując wirtuozerski poziom swoich umiejętności instrumentalnych.

Zgromadzoną przed kościołem publiczność powitał Tadeusz Lempkowski. Głos zabrał także ks. Andrzej Sulej, po czym na scenę wkroczyli muzycy, którzy przywitali nas węgierskim "Czardaszem", a kolejnymi utworami oprowadzali nas po muzycznym świecie. Zaczęli od Warszawy, wykonując "Rebekę" Zygmunta Białostockiego, przy czym tytuł utworu miała odgadnąć publiczność po jego wysłuchaniu, z czym też sobie świetnie poradziła. Potem była gorąca rumuńska "Hora", nowojorska "Noc w ogrodzie Eden" i "Ajde Jano" prosto z Bałkanów. Walc "Błękitna chusteczka" Jerzego Petersburskiego był kolejną zagadką dla publiczności, której rozwiązanie także nie sprawiło trudności. Dalej wysłuchaliśmy energetycznej polki z Niemiec "Flick Flack", tradycyjnej melodii żydowskiej "Pociąg 7.40" ("Siem sorok"), następnie utworu "Kiszyniow Polka", dwóch melodii żydowskich z przedwojennej Warszawy, z których pierwsza to "Der Rebbe Elimelech". W dalszej kolejności były sentymantalne "Miasteczko Bełz" i dobrze znany "Czardasz" Vittorio Montiego z towarzyszeniem tamburynu. Mistrzostwem świata okazał się finałowy "Skowronek" Grigorașa Dinicu. Po tak popisowym wykonaniu nie mogło zabraknąć także utworu na bis.

W przerwach pomiędzy utworami, Robert Smoderek dzielił się z nami opowieściami o zespole i muzyce klezmerskiej.

Zakończyliśmy tradycyjnie odśpiewaniem Apelu Jasnogórskiego i poczęstunkiem w ogrodzie plebańskim, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich z Kiczek i Koło Gospodyń Wiejskich "Małomiasteczkowi" z Cegłowa.

Patronat honorowy nad koncertem objęli proboszcz naszej parafii ks. Andrzej Sulej, Burmistrz Miasta i Gminy Cegłów Marcin Uchman oraz Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej - Kulturoteki w Cegłowie Tadeusz Lempkowski.

W organizację wydarzenia zaangażowały się: Urząd Miasta i Gminy Cegłów, Klub Kulturalne Zacisze w Cegłowie, Gminna Biblioteka Publiczna - Kulturoteka w Cegłowie, Ochotnicza Straż Pożarna w Kiczkach, Koło Gospodyń Wiejskich w Kiczkach, Brickville Culture Association w Cegłowie oraz parafia św. Anny w Kiczkach.

Opublikowano 29-07-2024

Odpust parafialny 2024

Dnia 28 VII 2024 obchodziliśmy odpust parafialny św. Anny. Uroczystą Sumę o godzinie 12:00 sprawował imiennik naszego proboszcza, również ks. Andrzej. Uroczystość zakończyliśmy tradycyjnie procesją wokół kościoła z udziałem księży z naszego dekanatu, w tym dziekana ks. Jerzego Daneckiego.

Opublikowano 29-07-2024

1 2 »